Z okazji Dnia Świętego Mikołaja
wszystkim Dzieciom - tym mniejszym i większym - moc serdeczności, prezentów i uśmiechów
życzy
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Z okazji Dnia Świętego Mikołaja
wszystkim Dzieciom - tym mniejszym i większym - moc serdeczności, prezentów i uśmiechów
życzy
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie,
Od dnia 30 listopada 2020 r. do dnia 03 stycznia 2021 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych. W związku z tym zajęcia lekcyjne realizowane będą w formie zdalnego nauczania.
Organizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego wygląda następująco:
Z poważaniem
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Konsultacje dla uczniów zdających egzaminy ósmoklasisty
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych uczniowie klasy ósmej mają możliwość odbycia konsultacji indywidualnych lub w małych grupach w formie stacjonarnej lub do momentu uruchomienia platformy Teams za pośrednictwem platformy Google Meet.
Konsultacje mogą odbyć się wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu spotkania z nauczycielem prowadzącym zajęcia.
Uczniowie korzystający z konsultacji stacjonarnych muszą każdorazowo przedłożyć pisemną zgodę rodzica/prawnego opiekuna.
Uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa.
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
1. Z dniem 9 listopada zawieszam zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I - III do 29 listopada br. Przedłużam zajęcia zdalne dla uczniów klas IV - VIII do 29 listopada br. Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały bez zmian.
2. Organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:
W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawcami, ze mną lub nauczycielami przedmiotów.
Z poważaniem
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
1. Z dniem 24 października zawieszam na dwa tygodnie tj. do 8 listopada br. zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII. Oddziały przedszkolne i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian.
2. Organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:
Z poważaniem
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich
Regulamin organizacji pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich
w okresie wprowadzenia hybrydowej formy kształcenia lub formy kształcenia na odległość.
W/w Regulamin dotyczy organizacji pracy szkoły od dnia 1 września 2020 r. w systemie hybrydowym, w przypadku uzyskania pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego i uzyskaniu zgody organu prowadzącego na czasowe ograniczenie funkcjonowania ze względu na zwiększone ryzyko zagrożenia uczniów, nauczycieli i pracowników zakażeniem Covid-19 oraz organizacji pracy szkoły w przypadku kształcenia na odległość (zdalnego).
§ 1.
Postanowienia ogólne
1. Regulamin organizacji pracy w systemie hybrydowym (mieszanym) określa formy i sposób realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich w okresie częściowego ograniczenia jej funkcjonowania ze względu na zwiększone ryzyko zagrożenia uczniów i pracowników zakażeniem Covid-19.
2. Decyzja o częściowym zawieszeniu funkcjonowania szkoły zostaje podjęta przez Dyrektora po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku.
3. Czas ograniczenia funkcjonowania szkoły jest oznaczony lub nie, zgodnie z wnioskiem i decyzją organu prowadzącego i opinią Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dyrektor każdorazowo wydaje zarządzenie, które określa terminy i klasy nim objęte. W przypadku ustąpienia zagrożenia zdrowia uczniów i pracowników, zarządzenia wydawane przez Dyrektora co do okresu i wykazu klas nim objętych tracą moc.
4. Regulamin obowiązuje całą społeczność szkolną i wszystkich pracowników zatrudnionych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich.
5. Za organizację realizacji zadań szkoły, w tym zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły odpowiada Dyrektor szkoły.
§ 2.
Zasady organizacji pracy szkoły
1. W okresie organizacji nauczania mieszanego w roku szkolnym 2020/2021 organizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego wygląda następująco:
1) w klasach klas I-III i oddziałach przedszkolnych zajęcia dydaktyczne są prowadzone w szkole, zgodnie z planem lekcji. Zajęcia odbywają się w salach przydzielonych na dzień 1 września; chyba, że któraś z ww. klas z powodu kwarantanny przejdzie na nauczanie zdalne;
2) świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian;
3) uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII odbywają zajęcia w formie stacjonarnej w szkole;
4) uczniowie klas objętych kwarantanną odbywają zajęcia zdalnie. Wykaz klas nauczanych zdalnie zostaje każdorazowo ujęty w zarządzeniu Dyrektora Szkoły, a rodzice powiadomieni przez wychowawców;
5) zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne prowadzone są w szkole, zgodnie z planem, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego;
6) wydawanie obiadów odbywa się na zasadach określonych na dzień 1 września 2020 r.;
7) biblioteka szkolna jest czynna w godzinach ustalonych na dzień 1 września;
8) zajęcia lekcyjne odbywające się w szkole – według tygodniowego planu lekcji;
9) uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa;
10) praca specjalistów i pedagoga szkolnego pozostaje bez zmian;
11) uczniowie odbywający naukę na odległość mają prawo do korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zdalnej; kontakt z pedagogiem: szkolna platforma;
12) w przypadku zaistnienia potrzeby konsultacji z nauczycielami, wychowawcy klas przekażą uczniom ustalone godziny dyżurów i formy kontaktu. Dopuszcza się możliwość prowadzenia konsultacji na terenie szkoły, po wcześniejszym ustaleniu daty i terminu z nauczycielem.
§ 3.
Nauczanie zdalne i zasady jego prowadzenia – obowiązuje uczniów klas IV – VIII .
1. Przepisy zawarte w §3 dotyczą uczniów klas IV –VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich.
2. W okresie częściowego, czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły wprowadza się formę kształcenia na odległość.
3. Zajęcia lekcyjne podczas nauczania zdalnego odbywają się według tygodniowego planu lekcji, ale trwają 30 minut + 15 minut nauczyciel jest do dyspozycji uczniów (pytania , konsultacje).
4. Podstawową platformą komunikacyjną nauczycieli z uczniami i rodzicami jest Dziennik Elektroniczny.
5. Na platformie edukacyjnej założone są indywidualne konta nauczycieli, uczniów i rodziców.
6. Szkoła, realizując kształcenie na odległość wykorzystuje Platformę Microsoft Teams.
7. Szkoła realizując kształcenie na odległość wykorzystuje również inne platformy internetowe, m.in:
1) www.epodreczniki.pl
2) www.gov.pl/zdalnelekcje
3) www.cke.gov.pl.
8. Z platform internetowych korzystają uczniowie i nauczyciele.
9. Nauczyciele na w/w platformach mogą:
1) prowadzić lekcje online;
2) zamieszczać i wykorzystywać nagrania z przygotowanymi materiałami edukacyjnymi, nagraną lekcją;
3) zamieszczać i wykorzystywać prezentacje;
4) zamieszczać i wykorzystywać linki do innych stron internetowych z materiałami edukacyjnymi;
5) zamieszczać i wykorzystywać zadania, ćwiczenia, karty pracy do wykonania dla ucznia.
10. Do zajęć prowadzonych przez nauczyciela bezpośrednio z uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zalicza się:
1) prowadzenie zajęć online;
2) rozmowy z uczniami na czacie tekstowym, na forum dyskusyjnym;
3) prowadzenie wideokonferencji/webinariów i innych form komunikowania się online;
4) prowadzenie korespondencji mailowej lub za pośrednictwem innych dostępnych form komunikowania się na odległość;
5) prowadzenie konsultacji w czasie zajęć wyznaczonych w tygodniowym planie godzin.
11. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność nauczyciela i ucznia, która może odbywać się z użyciem monitorów ekranowych, ale także bez ich użycia – w formie ustalonej przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami szkoły i po poinformowaniu rodziców dziecka (ucznia) o sposobie realizacji zajęć.
12. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:
1) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicami,
2) poprzez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dającym podstawę do oceny pracy ucznia;
3) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku uczniów objętych edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
13. Zasady przekazywania uczniowi materiałów edukacyjnych w przypadku, gdy uczeń nie ma dostępu do odpowiedniej platformy:
1) każdy wychowawca klasy dokonuje sprawdzenia dostępności uczniów do narzędzi wykorzystywanych w edukacji zdalnej (laptop, zestaw komputerowy, tablet, iPhone) oraz przekazuje zgromadzone informacje nauczycielom i na komunikator Librusa do Dyrektora Szkoły;
2) w przypadku, kiedy uczeń nie ma dostępu, wychowawca informuje o tym fakcie nauczycieli uczących w danej klasie, którzy przygotowują materiały edukacyjne i przesyłają do sekretariatu;
3) pracownik sekretariatu drukuje materiały, które może odebrać rodzic/prawny opiekun, po uprzednim telefonicznym umówieniu się;
4) Rodzic ucznia nieposiadającego sprzętu do zdalnej nauki ma prawo wystąpić do dyrektora szkoły o jego użyczenie na zasadach określonych przez Wójta Gminy Dębno. Dyrektor Szkoły użycza sprzęt na podstawie umowy użyczenia.
§ 4.
Formy współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowanie przez niego współpracy z uczniami i rodzicami.
1. Współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami koordynuje Dyrektor Szkoły.
2. Problemy zgłaszane nauczycielom przez uczniów i rodziców w trybie pilnym mają być przekazywane Dyrektorowi Szkoły.
3. Nauczyciel zobowiązany jest do regularnego odczytywania wiadomości wysyłanych przez Dyrektora poprzez e-dziennik, maila, wiadomość sms oraz poprzez komunikatory internetowe i w razie potrzeby bezzwłoczne udzielenia odpowiedzi na informacje.
4. Wychowawca, nauczyciel pracując zdalnie pozostaje w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły.
5. W przypadku częściowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, nauczyciele pozostają w szkole realizując plan zajęć w klasach, które uczą się stacjonarnie, a przez szkolne łącze internetowe pracują z klasami objętymi nauczaniem zdalnym.
6. Rady Pedagogiczne są przeprowadzane w formie stacjonarnej lub online.
7. Wychowawca czuwa nad prawidłową dostępnością zamieszczanych przez nauczycieli materiałów dla uczniów i utrzymuje stały kontakt z uczniami i rodzicami ze swojej klasy. O każdym zgłaszanym przez rodziców i uczniów problemie powinien bezzwłocznie zawiadomić Dyrektora Szkoły.
§ 5.
Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania
1. Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania odbywa poprzez systematyczne rejestrowanie odbytych zajęć w dzienniku elektronicznym.
2. Odnotowywanie frekwencji uczniów odbywa się na podstawie aktywności i wpisuje się do dziennika elektronicznego.
§ 6.
Współpraca z rodzicami i formy wsparcia rodziców.
1. Rodzic / prawny opiekun dziecka ma obowiązek stałego kontaktu z nauczycielem w razie pojawiających się trudności w nauce lub innych przyczyn nieaktywności ucznia w procesie dydaktycznym (brak logowania, brak aktywności w odrabianiu zadań domowych, brak odpowiedzi na maile nauczycieli, itp.).
2. Rodzice uczniów klas IV-VIII czuwają nad prawidłową pracą dziecka w domu i terminami przesyłania nauczycielowi wykonanych zadań w czasie wskazanym przez nauczyciela.
3. Rodzice dzieci klas I - III i oddziałów przedszkolnych są w kontakcie z nauczycielem wychowawcą oraz nauczycielami uczącymi, przekazują dzieciom treści i zadania przekazywane przez nauczycieli, wspomagają w utrwalaniu wiedzy, pozyskiwaniu nowych wiadomości z wykorzystaniem proponowanych przez nauczyciela pomocy i źródeł. Przesyłają nauczycielowi wykonane przez dziecko zadania na wskazany adres komunikacji elektronicznej.
4. Nauczyciel informuje uczniów klas I – III i rodziców o postępach ucznia w nauce oraz uzyskanych przez niego ocenach w dzienniku elektronicznym.
5. Każdy nauczyciel prowadzi z rodzicami konsultacje dotyczące postępów ucznia. O formie i terminie konsultacji nauczyciel informuje rodziców uczniów przez dziennik elektroniczny lub w innej dogodnej dla obu stron formie.
6. Nauczyciele specjaliści będą rozpoznawać aktualną sytuację ucznia i jego funkcjonowanie w środowisku rodzinnym, kontaktując się z uczniem i jego rodzicami, opracowując plan działania pomocowego, w tym z udziałem poradni pedagogiczno – psychologicznych i innych instytucji wspomagających funkcjonowanie dziecka w szkole i środowisku lokalnym.
7. Formy i harmonogram pracy specjalistów zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.
8. Specjaliści i wychowawcy klas w porozumieniu z rodzicami uczniów są odpowiedzialni za udzielanie uczniom pomocy pedagogiczno – psychologicznej zgodnie z obowiązującym prawem.
9. Wszyscy nauczyciele dostosowują wymagania do potrzeb uczniów objętych w roku szkolnym 2020/2021 pomocą pedagogiczno–psychologiczną, zgodnie z zaleceniami poradni pp.
10. Rodzice/ prawni opiekunowie wspomagają swoje dzieci w nauce zdalnej przez czuwanie nad prawidłowością odrabiania prac domowych, wykonywania zadań przez dzieci, kontakty z nauczycielami.
§ 7.
Postanowienia końcowe
1. Niniejszy dokument stanowi informację dla nauczycieli, uczniów i rodziców o zasadach nauczania na odległość .
2. Wychowawcy klas przekazują rodzicom i uczniom dokument, który umieszcza się na stronie internetowej szkoły.
3. Dyrektor szkoły przekazuje drogą elektroniczną dokument nauczycielom szkoły w celu zapoznania się i przestrzegania.
4. Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania zajęć lekcyjnych, konsultacji i spotkań prowadzonych w ramach kształcenia online.
5. Zobowiązuje się uczestników zdalnego nauczania do przestrzegania etykiety językowej i zachowanie kultury w komunikacji z nauczycielami.
6. Wszelkie uwagi, wnioski o organizacji i przebiegu zdalnego nauczania kierować należy z zachowaniem drogi służbowej.
7. W sprawach administracyjnych (wydawanie zaświadczeń, legitymacji, użyczenie sprzętu komputerowego, itp.) należy kontaktować się elektronicznie z sekretariatem szkoły.
Adres do kontaktu: sp-bs@gminadebno.pl; tel.146658136.
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Aktualizacja Procedur funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich w czasie epidemii.
Do obostrzeń, które obowiązują od 01 września br. dodaje się następujące:
Powyższe obostrzenia obowiązują od 19 października 2020 r.
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Szanowni Rodzice,
dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w szkole.
W tym dniu w godzinach od 7.00 do 15.30 szkoła zapewnia dzieciom opiekę w formie zajęć świetlicowych.
Z poważaniem
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Regulamin konkursu na plakat promujący bezpieczeństwo w Internacie
„Nie daj się złapać w sieci”
Postanowienia ogólne:
• Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlachecki
• Temat konkursu : „ Nie daj się złapać w sieci”
• Czas trwania konkursu: 01.10.2020- 23.10.2020
• Organizator konkursu: Karolina Sadłoń
Cel konkursu:
Wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z Sieci Internet.
Treść pracy:
Uczestnicy konkursu tworzą plakat promujący pod hasłem: „Nie daj się złapać w sieci”. Treść każdej pracy konkursowej powinna nawiązywać do bezpieczeństwa w różnych aspektach bezpieczeństwa w sieci.
Warunki uczestnictwa:
W konkursie może brać udział każda chętny uczeń;
Format pracy A3 lub mniejszy
Technika pracy:
-klasy I-III: praca plastyczna (technika dowolna)
-klasy IV-V: praca plastyczna lub grafika komputerowa
-klasy VI-VII: grafika komputerowa
Kryteria oceny prac:
zgodność z tematem
estetyka wykonania
pomysłowość
Termin składania prac:
23.10.2020 Prace należy składać u pani Karoliny Sadłoń lub u informatyka pana Krystiana Sadłonia
Organizator
Pedagog: Karolina Sadłoń
Wraz z końcem kalendarzowego lata 2020 roku, spadły pierwsze liście z drzew a z głów przedszkolaków symboliczne atrybuty.
Podczas akademii przygotowanej przez wychowawcę klasy pierwszej dzieci symbolicznie pożegnały się z przedszkolem i śpiewająco udowodniły, że zasługują na miano uczniów. Pięknie recytowane wierszyki, na wesoło charakteryzujące cechy uczniów oraz płynąca z głębi dziecięcych serc piosenka przekonały zebranych na sali uczniów i nauczycieli o zasadności uczynienia małych bohaterów uczniami. Jankielowe tony poloneza dodały powagi zmianie nakryć głowy. Sączące się w tle podczas pasowania tony oraz słowa piosenki Moon River wprowadziły atmosferę zadumy i nadziei związanych z przyszłością. Życzenia od Pani Dyrektor wywołały na twarzach uczniów wiele uśmiechów i pozytywnych emocji. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez rodziców.
Szanowni Rodzice,
uprzejmie informuję, że zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 14 września br. w następującej kolejności i czasie:
- klasy 0 – III, godzina 16:30 – 17:15 – sale lekcyjne
- klasy IV – VIII, godzina 17:30 – 18:15 – sale lekcyjne.
Z uwagi na sytuację i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zebrań zwracam się z prośbą o zastosowanie się do następujących zasad:
1. Na zebranie danej klasy przychodzi tylko jeden rodzic/opiekun – bez objawów chorobowych sugerujących infekcje dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
2. Po wejściu rodzic/opiekun dezynfekuje ręce, stosuje osłonę ust i nosa oraz zachowuje dystans 2 m od pozostałych wchodzących.
W zależności od okoliczności forma zebrania może ulec zmianie ze stacjonarnej na zdalną.
Z wyrazami szacunku
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Drodzy Rodzice.
W związku z panującą sytuacją związaną z epidemią koronawirusa w naszej placówce będą obowiązywały nadzwyczajne procedury. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tymi procedurami umieszczonymi w dziale dokumenty.
W poniedziałek 31 sierpnia br., podczas uroczystej sesji Wójt Gminy Dębno wręczył stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2019/2020.
W tym roku za całoroczną pracę i wysokie wyniki w nauce nagrodę otrzymali:
Jan Gąsiorek, Wiktor Wolnik (kl. IV), Zuzanna Kubala (kl. VI), Izabela Gala (kl. VIII).
Gratuluję uczniom zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym.
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
listministraedukacjinarodowejzokazjirozpoczeciarokuszkolnego20202021wwersjiword_(1).docx
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
1. Uprzejmie informuję, że ogólnoszkolna inauguracja roku szkolnego 2020/2021 nie odbędzie się.
Od godziny 9:00 wychowawcy spotkają się z dziećmi i uczniami w salach lekcyjnych i na sali gimnastycznej.
Główny temat – organizacja zajęć i pracy szkoły w czasie pandemii.
Miejsca i godziny spotkań wychowawców z dziećmi i rodzicami:
Miejsca i godziny spotkań wychowawców z uczniami:
2. Pasowanie na ucznia klasy I zostaje przełożone – wstępny termin to 14 października.
3. Do 28 sierpnia br. zostaną opracowane Procedury pracy szkoły w czasie epidemii. Z procedurami zostaną zapoznani uczniowie (1.09) oraz rodzice (podczas zebrań). Procedury zostaną również opublikowane na stronie internetowej szkoły.
4. Zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 będą odbywały się normalnie w budynku szkolnym, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Z wyrazami szacunku
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Szanowni Rodzice,
informuję, że w holu szkoły zostały wyłożone karty zapisu dziecka lub ucznia na zajęcia świetlicowe w roku szkolnym 2020/ 2021. Wniosek można pobrać także ze strony internetowej szkoły z zakładki - Rekrutacja.
Rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w ww. formie zajęć proszę o złożenie stosownego wniosku w sekretariacie szkoły do czwartku, 27 sierpnia 2020 r.
Jednocześnie przypominam, że zgodnie z prawem dziecko ma prawo korzystania ze świetlicy w sytuacji, gdy rodzice/opiekunowie prawni/ pracują zawodowo w godzinach pracy szkoły.
Proszę również pamiętać, że zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego szkoła musi przestrzegać obostrzeń związanych z pandemią. W związku z tym liczebność grup świetlicowych powinna być jak najmniejsza, by ograniczyć kontakty między uczniami z różnych klas.
Z poważaniem
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil. Dzień, w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Za Wami wiele wyzwań, trudnych sytuacji związanych z nową, szkolną rzeczywistością. Pandemia spowodowała wielką rewolucję w szkolnictwie, a nauczanie na odległość było dla wszystkich niemałym wyzwaniem. Mimo niecodziennej sytuacji wspólnymi siłami dotrwaliśmy do końca roku szkolnego i z ulgą możemy powiedzieć: „Udało się!”.
Rodzicom dziękujemy za to, że podjęli trud współpracy ze szkołą, mobilizowali dzieci do pracy, bardzo często wspierali lub pomagali im w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Życzymy dużo wytrwałości, cierpliwości i sukcesów w tej trudnej drodze wychowawczej oraz wiele radości z dzieci.
Uczniom przekazujemy gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki i dążenie do poszerzania horyzontów. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Zasłużyliście na wspaniały, wakacyjny odpoczynek. Wykorzystajcie jak najlepiej letnie miesiące. Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!
Naszym absolwentom życzymy sukcesów w dalszej edukacji, niezapomnianych wakacji spędzonych ciekawie, przyjemnie, bezpiecznie i zdrowo.
Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna
W bieżącym roku szkolnym najlepsi uczniowi otrzymali stypendia naukowe.
Klasa IV
Julia Curyło
Jan Gąsiorek
Michał Hebda
Jolanta Imioło
Nikola Podstawska
Błażej Smoleń
Mateusz Sowa
Kacper Widło
Wiktor Wolnik
Klasa V
Zofia Curyło
Martyna Kulas
Mateusz Urjasz
Klasa VI
Zuzanna Jagieła
Maria Jakubas
Zuzanna Kubala
Klasa VII
Łukasz Sowa
Klasa VIII
Izabela Gala
Aleksandra Jagieła
Oliwia Zimirska
GRATULUJEMY!
DYREKTOR SZKOŁY I GRONO PEDAGOGICZNE
Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. W roku szkolnym 2019/2020 udział wzięło 12 uczniów klas IV – VIII. Wyróżnienie w konkursie otrzymało 4 uczniów: kl. IV - Nikola Podstawska, Jan Gąsiorek, Wiktor Wolnik, kl. V - Mateusz Urjasz. Koordynatorem Konkursu jest nauczyciel matematyki mgr Władysława Sadłoń.
Powered by aSc EduPage