13 września w naszej szkole, po raz kolejny, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Motywem przewodnim jest kropka. Jest to trochę podchwytliwe, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego.
W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść The Dot. Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i w ten sposób w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Inicjatywa ta ma pobudzać kreatywność, oraz wiarę w swoje możliwości zachęcając do tworzenia. Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi, a przede wszystkim, wiary we własne siły.
Kreatywność to bardzo mocna strona naszych dzieciaków. W piątek – kropkowy zawrót głowy, szkoła w kropki, stroje w kropki, buźki w kropki i kropkowe twórcze zajęcia. Historia małej dziewczynki o imieniu Vashti ukazuje dzieciom na całym świecie, jak niewiele trzeba, by uwierzyć w siebie.
Powstają kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, gry planszowe, labirynty, festiwale talentów i wiele innych niesamowitych dzieł i wydarzeń. Święto to można obchodzić nie tylko w klasie, ale w dowolnym miejscu i niezależnie od wieku. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze dzieło plastyczne wykonane za pomocą kropek już w następny piątek.