Dyrektor Szkoły przypomina, że uczniowie klas I, II i IV nie kupują podręczników - zgodnie z obowiązującymi przepisami we wrześniu otrzymają w szkole. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas III, V i VI zaopatrują się w podręczniki we własnym zakresie - wykaz znajduje się w zakładce -Dokumenty. Uczniowie klasy III mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników ( kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 574 zł.netto na osobę w rodzinie ).
Podręczniki
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
26 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie klasy V pożegnali swoich starszych kolegów, którzy od września rozpoczną naukę w gimnazjum. Absolwenci szkoły bardzo ciepło pożegnali się ze swoimi nauczycielami i pracownikami szkoły oraz z młodszymi kolegami. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nauczania otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dyrektor szkoły złożył uczniom i nauczycielom gratulacje i życzył udanych i gorących wakacji.
Dzień Dziecka
1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich świętowano Dzień Dziecka.
Zabawę rozpoczęto od przygotowywania przez wszystkie klasy strojów w związku z konkursem ekologicznym „EKO-Moda”. Każdy zespół miał 2 godziny na wykonanie z surowców wtórnych dowolnej liczby kostiumów i zaprezentowanie ich na wybranych modelach przed całą szkołą. Zobaczyć można było stroje codzienne, wieczorowe, a nawet suknie ślubną i garnitur. Pomysłowość uczniów i ich opiekunów nie miała granic.
Po pokazie mody dzieci częstowane były kiełbaskami z grilla zakupionymi z funduszy UKS „Olimpia”.
Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Dzieci z klas I – III wzięły udział w Konkursie czytelniczym „Baśnie Braci Grimm”. Natomiast ich starsi koledzy spalali kalorie podczas różnorodnych gier sportowych na świeżym powietrzu.
Dzień zakończył się słodko – lodami ufundowanymi przez Radę Rodziców, która zadbała również o napoje dla spragnionych zawodników.
Olimpiada Przedszkolaków
Sprawozdanie z XI Olimpiady Przedszkolaków
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich 27 maja odbyła się XI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o Puchar Wójta Gminy Dębno.
W tegorocznej Olimpiadzie uczestniczyły dzieci z następujących placówek:,
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Dębnie,
Zespół Szkół w Sufczynie,
Publiczne Przedszkole w Łoniowej,
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łysej Górze,
Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej,
Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej,
Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Woli Dębińskiej,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich.
Przedszkolaki startowały w 5 konkurencjach:
-sadzenie ziemniaków
-slalom z ping-pongiem na łyżce
-skok na kangurku
-przejście przez tunel
-rzut do kosza
Rywalizacja była bardzo zacięta.
I miejsce zdobyły po raz kolejny przedszkolaki z Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.
II miejsce zdobyły przedszkolaki z Łysej Góry.
III miejsce wywalczyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej.
Na koniec Olimpiady odbyła się rywalizacja reprezentantów poszczególnych placówek o tytuł Najlepszego Sportowca XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.
Tytuł ten zdobył reprezentant Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej Franek Gadzina.
W przyszłym roku XII Olimpiada Przedszkolaków odbędzie się w Dębnie.
Koordynator Olimpiady:
Cecylia Wielgosz
X Gminny Konkurs Plastyczny „Malowanie jest łatwe”
W dniu 22 maja 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich odbył się X Gminny Konkurs Plastyczny „Malowanie jest łatwe”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem Kolory tolerancji.
Przedmiotem konkursu było stworzenie plakatu zachęcającego do akceptacji drugiego człowieka. Głównymi celami konkursu było budowanie postaw tolerancji, zachęcenie do zainteresowania się losem innych ludzi (mniejszości narodowych, ras, ludzi różnych wyznań, niepełnosprawnych, chorych), wzbudzenie w dzieciach pozytywnych refleksji na temat odmienności oraz zachęcenie ich do twórczego działania.
W konkursie wzięło udział 27uczniów reprezentujących szkoły z Woli Dębińskiej, Sufczyna, Dębna, Maszkienic, Porąbki Uszewskiej i Biadolin Szlacheckich.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę
i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić
prace odznaczające się oryginalnością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz formę pracy.
Wśród laureatów znaleźli się:
W kategorii klas I-III
I miejsce Milena Styrna- Porąbka Uszewska
II miejsce Emilia Kurek- Wola Dębińska
III miejsce Kornelia Rzepa- Biadoliny Szlacheckie
Wyróżnienie Marcelina Pabian i Ewelina Pałucka
W kategorii klas IV-VI
I miejsce Dominika Zych- Maszkienice
Maria Zachara- Dębno
II miejsce Sara Piszczek- Dębno
Wiktoria Powroźnik- Dębno
III miejsce Radosław Curyło- Maszkienice
Wyróżnienie Emilia Wołek - Biadoliny Szlacheckie
Dariusz Bieleński- Biadoliny Szlacheckie
Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu wszyscy uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami pocieszenia ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury.
WYWIADÓWKA
Dyrektor szkoły informuje, że wywiadówka dla rodziców odbędzie się 29.05.2015 r. (piątek).
Klasy I - III - godz. 16:30
Klasy IV - VI - godz. 17:00
ZIELONA SZKOŁA - z pamiętnika uczestniczki.
Zielona szkoła
Niedawno wróciliśmy z zielonej szkoły. Te pięć dni spędzone w górach to było najlepsze co mnie w życiu spotkało. I to jeszcze za darmo. Pierwszy dzień był drugim najlepszym dniem spędzonym w górach. Drugi, a który był pierwszy, ale do tego jeszcze dojdziemy. Kiedy była niedziela byłam strasznie podenerwowana i nie mogłam zasnąć. Kiedy dojechaliśmy na miejsce byłam bardzo szczęśliwa. Pokój był ładny z balkonem. Dali nam pół godziny czasu wolnego na rozpakowanie się. Potem ktoś krzyknął schodzimy na dół. Przez chwilę nie wiedziałam gdzie idziemy, ale potem okazało się, że idziemy do lasu . W lesie wykonywaliśmy różne zadania np. zbieraliśmy rośliny do kubeczka, by zobaczyć jaki mają zapach w połączeniu ze sobą, przyklejaliśmy na kartkach kwiaty, małe iglaste gałązki liście i takie różne. Gdy wróciliśmy do WILLI GRANIT zjedliśmy obiado-kolacje. Jeszcze później zebraliśmy się w sali i omówiliśmy to wszystko co zrobiliśmy w tym dniu .Cisza nocna była od 22.00 do 6.00 ale mi to nie przeszkadzało i tak było super i myślałam, że następny dzień też będzie super i miałam racje.
Dzień 2
Dnia drugiego pani przewodniczka opowiedziała nam kilka informacji o Pienińskim Parku Narodowym. Następnie pani przewodnik rozdała nam siatki z pomocami dydaktycznymi. Były w nich lupy i przewodniki. Następnie szliśmy trasą z Krościenka do Czertezik na górę Sokolice i do Krościenka. Przy pokonywaniu tej trasy wykonywaliśmy poszczególne zadania. Gdy wróciliśmy do GRANITU zjedliśmy obiado-kolację. Wieczorem znowu podsumowaliśmy to co zrobiliśmy.
Dzień 3
Dnia trzeciego też wstaliśmy około 6.30, ale tym razem śniadanie było o 8.00. Pani przewodnik przyszła tak jak wczoraj czyli na 9.00. Wtedy też opowiedziała nam trochę o Pienińskim Parku Narodowym i o planach na dzisiaj. Plany na dzisiaj też były bardzo interesujące znowu mieliśmy mieć rajd, doszliśmy do przełęczy Szopka, która kiedyś nazywała się chwała bogu bo, żeby tam dojść trzeba się było namęczyć i kiedy się tam doszło to ludzie mówili „chwała bogu, że to już tu „. Mieliśmy też iść przez wąwóz Szopczański i do Sromowiec Niżnych. Wieczorem znowu podsumowywaliśmy zrobione przez nasz rzeczy. Kolejny dzień podobał mi się najbardziej i dlatego dzień pierwszy był drugim najlepszym dniem spędzonym w górach.
Dzień 4
Do przyjścia pani przewodnik wszystko było tak jak zwykle zjedliśmy śniadania i czekaliśmy na panię przewodnik. Z panią przewodnik przyjechał autobus. Autobusem pojechaliśmy z Krościenka do Czorsztyna. W Czorsztynie zwiedzaliśmy ruiny zamku, który znajduje się na terenie Pienińskiego Parku narodowego. Okazało się, że w tym zamku nie mieszkała żadna rodzina królewska. Zamek stał tak i stał aż w końcu przyroda zniszczyła go. Pracownicy Parku odnowili go i teraz nadaje się on do zwiedzania przez turystów. Następnie poszliśmy na polanę Majerz gdzie stały dwie bacówki, w których produkuje się prawdziwe owcze sery. Zwiedziliśmy też Pawilon edukacyjny gdzie obejrzeliśmy film o Pieninach jak wyglądają podczas całego roku. Z Czorsztyna pojechaliśmy do Jaworek w Jaworkach szliśmy przez wąwóz Homole. Kiedy pani przewodnik zrobiła przerwę w wąwozie to opowiedziała nam legendę o skalnej książce. Kto sam by przewrócił stronę(głaz) tej księgi zamilkł by na wieki. Z Jaworek pojechaliśmy do Szczawnicy. Zwiedzaliśmy uzdrowiskową część miasta zaczerpnęliśmy wody ze zdroju Szymona. Woda ze zdroju Szymona nie pachniała ładnie, ale podobno jest zdrowa. Po tym wszystkim wróciliśmy do Krościenka. Byliśmy bardzo zmęczeni.
Dzień 5
Dzień piąty w tym dniu musieliśmy wstać o 5.00. O piątej bo poszliśmy zobaczyć wschód słońca. Wschód słońca bardzo mi się podobał. Potem wróciliśmy zjedliśmy śniadanie i każdy poszedł do swojego pokoju. Ja z koleżankami, z którymi mieszkałam również zaczęłam się pakować. Aż do 13.00 siedzieliśmy w pokojach. O 13.00 zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do domu.
Wszystkie dni spędzone w górach bardzo mi się podobały, jednak wyróżniłabym dzień pierwszy i dzień czwarty. Te dni zapamiętałam najbardziej. Jestem bardzo wdzięczna tym, którzy za to zapłacili.
SPRAWDZIAN DLA UCZNIÓW KLASY VI
Dyrektor szkoły informuje, że 1 kwietnia uczniowie klasy VI będą pisali sprawdzian. Dzień ten dla uczniów szkoły jest wolny od zajęć dydaktycznych.
KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY
W naszej szkole odbył się Konkurs na Stroik Świąteczny, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Aleksandra Jagieła kl. III
II miejsce - Maria Jakubas kl. I
III miejsce - Oliwia Matras kl. I
Wyróżnienia:
Michał Kania kl. I
Emilia Badzioch kl. I
Stroiki oraz pisanki wielkanocne wykonane przez uczniów, zostały wraz z życzeniami świątecznymi zawiezione do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Hospicjum w Brzesku.
ŚWIĘTA WIELKANOCNE
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali na zajęciach kółka teatralnego uczniowie klas I - III. Uczniowie przypomnieli wszystkim zwyczaje związane ze zbliżającymi się świętami. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził zwyczaj lania wodą.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Dyrektor szkoły informuje, że Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbeda się w dniach: od 16 do 18 marca 2015 r. W tych dniach nie będzie zajęć dydaktycznych. Dla chętnych dzieci zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
100 urodziny Kazimierza Rzepki ps"Ognik"
1 marca 1915r. urodził się Kazimierz Rzepka "Ognik". W latach 1921-1925 uczeń naszej szkoły, żołnierz walczący na polach bitewnych Września 1939, Francji 1940 i okupowanej Polski roku 1943. Postać niezwykła, dwukrotny uciekinier z niemieckich obozów jenieckich, jeden z 316 "cichociemnych" zrzuconych w okupowanym kraju. Pięciokrotnie oznaczony Krzyżem Walecznych oraz Medalem Wojska i francuskim Krzyżem Wojennym. Zmarł 26 listopada 1943 w Lesienicach koło Lwowa.
Dzień Babci I Dziadka
„Nie ma jak u Dziadka i u Babci” – pod takim tytułem w naszej szkole , dnia 22 stycznia 2015r., odbyło się bardzo uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wspaniały dar, jaki otrzymują dzieci to bezwarunkowa miłość Babci i Dziadka. A jak mogą oni odwzajemnić to uczucie ? Dzień Babci i Dziadka to świetny pretekst , by pokazać im, jak bardzo są ważni i kochani przez swoje wnuki. Dzieci potrzebują czułości, ciepła i akceptacji babci i dziadka, zaś dziadkowie - dziecięcej energii, radości i uśmiechu. Wnukowie przekazali swoim kochanym dziadkom zaproszenia na uroczystość, które zostały przez nich serdecznie przyjęte. Na spotkanie licznie przybyli zaproszeni goście, nasi kochani Dziadkowie i Babcie. Pani dyrektor, Władysława Sadłoń, serdecznie powitała przybyłych seniorów i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Następnie odbyła się część artystyczna. Starsi uczniowie przedstawili Jasełka, zaś młodsi, pod przewodnictwem swoich wychowawczyń , zaprezentowali część artystyczną: wiersze, piosenki, tańce i życzenia. Uczniowie, którzy posiadają indywidualne talenty muzyczne zaprezentowali swoje własne interpretacje. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa , kierowane pod ich adresem.
Występ podobał się wszystkim. Dzieci otrzymywały gromkie brawa, było wiele wzruszeń, ale przede wszystkim duma na twarzach seniorów, którzy z przejęciem oglądali i oklaskiwali popisy swoich pociech. Była to miła niespodzianka dla zaproszonych, zwłaszcza, że na zakończenie występu dzieci zaśpiewały swoim Dziadkom „Sto lat”. Było wzruszenie i łza
w oku. Następnie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom laurki. Na zakończenie części artystycznej wychowawczyni kl. III – Bożena Jankowska , jeszcze raz w swoim imieniu,
w imieniu pozostałych nauczycieli i pracowników szkoły, złożyła wszystkim Wspaniałym Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia każdego dnia, pociechy z wnuków, spełnienia najskrytszych marzeń, życząc wszystkiego co najpiękniejsze a jednocześnie dziękując za troskę , ciepło i miłość. Natomiast przedstawicielka Seniorów – Pani a zarazem Babcia – Lidia Derendal , podziękowała wszystkim uczniom , nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, za trud włożony w przygotowanie tak uroczystego spędzenia Dnia Babci i Dziadka.Zgodnie z naszą szkolną gościnnością, dziadkowie zostali poczęstowani kawą, herbatą
i wspaniałymi słodkościami , przygotowanymi przez rodziców i Szkolną Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.Ten dzień to wielkie przeżycie dla wszystkich, zarówno dla dzieci, babć, dziadków, jak też rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, gdyż spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze i będzie pamiątką wspomnień w przyszłości.
Spotkanie wigilijne
Spotkanie wigilijne
Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta w roku. Dnia 19 grudnia 2014 r. wśród scenerii oddającej atmosferę betlejemskiej nocy odbyło się spotkanie wigilijne w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.
Na wspólnym kolędowaniu spotkali się uczniowie, nauczyciele i rodzice.
W nastrój grudniowych świąt wprowadził zebranych Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych przygotowany i przeprowadzony przez panią Beatę Urbaszewską. Kolejnym punktem programu były jasełka przygotowane przez uczniów kl. IV - VI pod kierunkiem pani Barbary Jeleń.
Życzenia świąteczne wszystkim zebranym złożyła pani dyrektor szkoły Władysława Sadłoń oraz pani przewodnicząca Rady Rodziców Monika Jankowska. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem składając sobie przy tym życzenia.
Po czym rodzice zaprosili całą społeczność szkolną do stołu wigilijnego z tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami.
Dopełnieniem uroczystości było nagrodzenie uczestników Szkolnego Konkursu na Stroik Bożonarodzeniowy oraz Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Łącznie nagrodzono 44 uczniów.
Udane spotkanie wigilijne jest dowodem tego, że stanowimy jedną wielką, szkolną rodzinę.
Wizyta w hospicjum.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich postanowili zrobić coś miłego dla podopiecznych hospicjum.
Dnia 17.12.2014 roku ich reprezentacja pod opieką pani Barbary Jeleń udała się z wizytą do Hospicjum w Brzesku. Tam powitała nas pielęgniarka oddziałowa pani Dorota Janusz. Chętnie wysłuchaliśmy kilku zdań na temat hospicjum, następnie spotkaliśmy się ze starszymi, chorymi ludźmi. Złożyliśmy im życzenia bożonarodzeniowe i podarowaliśmy stroiki wykonane przez naszych uczniów. Atmosfera podczas wizyty była niezwykle miła, na twarzach pacjentów hospicjum pojawiły się uśmiechy, a w niektórych przypadkach również łzy wzruszenia. Dzieci skierowały także życzenia i słowa podziękowania za ciężką pracę do pielęgniarek i lekarzy. Całość trwała godziny. Do szkoły wracaliśmy pełni radości, satysfakcji i duchowego bogactwa.
WIGILIA SZKOLNA
Dyrektor szkoły informuje, że 19 grudnia 2014 r. odbędzie się uroczysta Wigilia szkolna, która jest organizowana przez Radę Rodziców. W tym dniu odbędzie się również Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Starsi uczniowie przedstawią Jasełka. Serdecznie zapraszamy.
Plan dnia:
Od 8:00 do 9:45 - zajęcia lekcyjne,
Od 9:45 - Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, Jasełka, Wigilia szkolna.
Ze wzgledu na Wigilię dzieci zapisane nie będą miały obiadu.
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA
Dyrektor szkoły informuje, że od 7 do 16 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbędzie się ewaluacja zwnętrzna, która będzie przeprowadzona przez wizytatorów do spraw ewaluacji Małopolskiego Kuratora Oświaty, Delegatura w Tarnowie. Spotkanie wizytatorów z Radą Rodziców oraz chętnymi rodzicami odbędzie się 12 stycznia 2015 r. o godz. 16:00 natomiast z partnerami i sponsorami szkoły 13 stycznia 2015 r. o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy na spotkania.
ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną, która w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będzie trwała od 22 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. proszę rodziców o zgłaszanie do wychowawców klas dzieci, które mamy objąć w poszczególnych dniach opieką świetlicową.
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia będą przyjmowane do 18 grudnia 2014 r.
ŚWIĘTO SZKOŁY
Dyrektor szkoły informuje, że 10 listopad 2014 r. (poniedzialek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole do godz. 15:30 będzie zorganizowana opieka dla wszystkich chętnych dzieci.
Święto Szkoły odbędzie się 12 listopada (środa) od godziny 8:00 do 12:15. Opieka świetlicowa będzie zapewniona do godziny 15:30. W tym dniu odbedzie się uroczysta akademia poświęcona Patronowi szkoły oraz konkurs wiedzy o naszym Patronie. Rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny zorganizowany dla dzieci. Będzie rownież realizowany program "Śniadanie daje moc".
Otrzęsiny
7 października w godzinach popołudniowych Szkołę Podstawową w Biadolinach Szlacheckich opanowali piraci.
Stało się już wieloletnią tradycja naszej szkoły, że uczniowie klasy V przygotowują dla swoich kolegów w klasy IV „Otrzęsiny”.
W tym roku motywem przewodnim byli piraci. Piątoklasiści w odpowiednich strojach przeprowadzali swoich młodszych kolegów przez szereg zadań, mających udowodnić, że mogą oni być już członkami grupy „seniorów” naszej szkoły. Za pokonywanie kolejnych przeszkód czwartoklasiści dostawali zagadki, które prowadziły ich do kolejnego zadania. Wszyscy uczniowie klasy IV dzielnie wywiązywali się ze swoich zadań nadzorowani przez srogich piratów. Zostali zatem przyjęci w poczet uczniów klas starszych.
Po zakończeniu zabaw wszyscy razem bawili się podczas dyskoteki szkolnej. Było również pieczenie kiełbasek ufundowanych przez UKS „Olimpia”.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie