Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Nikola Podstawska pomyślnie przeszła etap eliminacji i dostała się do finału w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Poezji Śpiewanej.
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Nikola Podstawska pomyślnie przeszła etap eliminacji i dostała się do finału w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Poezji Śpiewanej.
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Beata Urbaszewska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
Nagrodziła nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się swoim zaangażowaniem i inicjatywą oraz przyczynili się do rozwijania talentów swoich wychowanków. Nagrodę otrzymali:
Ewelina Podstawska
Barbara Jeleń
Karolina Sadłoń
Cecylia Wielgosz
Krystian Sadłoń
Nagrodę dyrektora za pracę na rzecz szkoły otrzymali pracownicy:
Lidia Przeklasa
Grażyna Derendal
Andrzej Opioła.
W części artystycznej uczniowie z klas VI, VII i VIII zaprezentowali scenkę w szatni z koszmarnego snu, w którym wcielali się w role nauczycieli i pracowników obsługi. Zdali sobie sprawę jak ciężka jest praca w szkole. Uczniowie podpisali kontrakt, w którym obiecali, że będą się uczyć, słuchać, szanować własność szkoły, zjadać wszystkie posiłki bez grymaszenia. Piosenką i życzeniami wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty.
„Jesteśmy gotowi.
Teraz już ślubować z honorem możemy.
Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy!”
13 października 2022 r. od samego rana panowała podniosła atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.
W obecności dyrekcji, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne. Egzamin wiedzy o szkole uczniowie zdali wzorowo, czym zapewnili nas, że w pełni zasługują na przystąpienie do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem naszej szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po wypowiedzeniu roty ślubowania pani dyrektor Beata Urbaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Na pamiątkę tego ważnego dnia uczniowie otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz medale. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek, a także obdarowali swoje pociechy prezentami.
Mamy nadzieję, że dzień 13 października 2022 r. na długo zostanie pierwszoklasistom w pamięci!
Dnia 7.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku odbyła się już po raz 12.
Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Przez cały dzień uczniowie naszej szkoły mogli przypominać sobie tabliczkę mnożenia, albowiem w całej szkole pojawiły się na korytarzach i w klasach przykłady działań, wierszyki i inne ściągi związane z tabliczką mnożenia.
W piątek 7.10.2022 r. na szkolnym korytarzu oraz w salach lekcyjnych do akcji przystąpili uczniowie z klas I – VIII. Ci, którzy zdali egzamin i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, który potwierdzał certyfikat i odznaka. Egzaminatorzy – uczniowie z klasy VII sprawdzali wiedzę „tabliczkową” dorosłych i swoich kolegów. Do zabawy przyłączyli się również: Pani Dyrektor i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Zarówno uczniowie jak i egzaminatorzy byli na początku bardzo zestresowani, ale po zdanym egzaminie widać było, że to dla wszystkich świetna zabawa. Egzaminatorzy spisali się na medal! Najbardziej jednak bali się egzaminu dorośli, bardzo go przeżywali i nie chcieli wypaść źle przed młodzieżą. Ale dali radę!
Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników testów i dziękujemy za wspólnie spędzony dzień. Zapraszamy za rok!
W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole pod hasłem „Kup Pan szczotkę".
Zbieramy szczoteczki, pasty do zębów i mydło w kostce dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio, wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą.
AKCJA TRWA DO
11 LISTOPADA 2022
Przyniesione dary prosimy składać do przygotowanego przy wejściu do szkoły pojemnika lub w świetlicy szkolnej.
5 października 2022 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyły się otrzęsiny uczniów klasy czwartej zorganizowane przez klasę V pod kierunkiem pani Barbary Jeleń. W tym roku uczniowie przyjmowani byli do KRAINY WSPANIAŁYCH przez baśniowe postacie. Król, królowa, damy dworu i rycerze poddali ich licznym próbom. Śmiałkowie przeżyli tortury przygotowane przez kata. Następnie wzięli udział w turnieju, musieli wykazać się między innymi umiejętnościami jazdy konnej oraz strzelania z łuku. W ostatniej konkurencji pokonali fosę pełną pokrzyw. Uczniowie klasy IV wykazali się odwagą, sprytem, sprawnością fizyczną, spostrzegawczością oraz wiedzą o szkole. Przed obliczem króla złożyli przysięgę, zostali pasowani na rycerzy i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Nadrzędnym celem tego dnia jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.
W ramach tej akcji uczniowie klasy III przeczytali najmłodszym baję „O trzech małych świnkach”.
Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajki i obejrzały pantomimę przygotowaną przez starszych kolegów.
Zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński:
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który (…) życie napełnia światłem, a (…) serca wzruszeniem;
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.”
27 września uczniowie klas I-III wybrali się z wychowawczyniami na wycieczkę pociągiem do Tarnowa na Komisariat Policji. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Dzieci miały okazję zobaczyć kilka sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów w tym kajdanki, kamizelki, kaski, ochraniacze, pałki policyjne, Ochotnicy mogli je przymierzać. Uczniowie chętnie skorzystali z okazji, aby usiąść choć na chwilę na motocyklu policyjnym. Zwiedzili również Izbę Tradycji. W czasie spotkania pan policjant przypomniał dzieciom numer alarmowy na policję 997 i 112. Udzielił im również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał jak prawidłowo zawiadamiać służby ratunkowe w sytuacji wypadku, pożaru itp.
Spotkanie z policjantami wzbogaciło wiedzę uczniów oraz przyniosło wiele radości.
Po wizycie w Komisariacie Policji udaliśmy się na warsztaty z robotyki. Głównym celem warsztatów było skonstruowanie i zaprogramowanie robotów z zestawów klocków Lego. Pobyt na warsztatach był dla wszystkich wielką frajdą, umożliwił rozwijanie pasji, pobudzał wyobraźnię i kreatywność.
Po warsztatach udaliśmy się na pizzę do restauracji "Soprano". W drodze powrotnej korzystając z pięknej pogody, wstąpiliśmy na plac księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie podziwialiśmy kosmiczną fontannę przedstawiającą Układ Słoneczny.
Był to dzień pełen niesamowitych wrażeń. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domów.
W dniu 15 września 2022 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w programie profilaktycznym "CUKIERKI". Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak "CUKIERKI".
Celem programu było:
"Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean".
Izaak Newton
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.
1 września 2022 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2022/2023. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i zapałem do pracy.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy trzeciej oraz ich starsi koledzy i koleżanki przedstawili krótką część artystyczną związaną z pożegnaniem wakacji i powitaniem nowego roku szkolnego. Nie zabrakło nawiązania do rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz świadomości życia w wolnym kraju.
Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Beata Urbaszewska, która serdecznie powitała rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich uczniów, w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły oraz złożyła życzenia udanego i spokojnego roku pracy.
Po części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Uprzejmie informuję, że inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się dnia 1 września o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.
Beata Urbaszewska
Dyrektor Szkoły
24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Na wstępie naszego spotkania Pani Dyrektor oraz uczniowie klasy VII w przygotowanej części artystycznej pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy w tym roku opuszczają mury naszej szkoły. Naszym absolwentom życzymy pomyślności, sukcesów, żeby kroczyli przez życie z odwagą i nie pozwolili, by jakiekolwiek trudności zawróciły ich z obranej drogi.
Po zakończeniu uroczystej akademii Pani Dyrektor wręczyła absolwentom oraz pozostałym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, listy pochwalne, a także podziękowała Rodzicom za całoroczną współpracę.
Ważnym wydarzeniem w tym dniu było także pożegnanie Pani Władysławy Sadłoń i księdza Marcina Dusia. Pani Władysława zasłużony dyrektor, nauczyciel wielu pokoleń młodych ludzi, wychowawca, odchodzi na emeryturę po 43 latach pracy, w tym 30 lat na stanowisku dyrektora i 13 jako nauczyciel. Życzymy Pani zdrowia, delektowania się czasem wolnym na emeryturze, realizowania swoich pasji i zainteresowań.
Księdzu Marcinowi pragniemy podziękować za trud wychowania, pogodne dni pełne radości i szczęścia, za to, że mogliśmy liczyć na pomoc, wsparcie i dobre słowo. Życzymy dobrego zdrowia, siły, wytrwałości. Niech Bóg obdarza Cię swoim Błogosławieństwem oraz obfitymi łaskami w dalszej posłudze kapłańskiej.
Uroczystość dostarczyła uczestnikom wiele emocji i wzruszeń.
W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego życzymy Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom pogodnych, bezpiecznych i radosnych wakacji.
Do zobaczenia w Nowym Roku Szkolnym!
Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów, którzy wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Ornitologicznym "Jestem na pTAK". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Sprawdzał wiedzę na temat pospolitych i chronionych gatunków ptaków zamieszkujących Polskę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat wyglądu, trybu życia, zwyczajów godowych i odgłosów ptaków.
II miejsce: Jan Gąsiorek
Wyróżnienie: Mateusz Sowa
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
14 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny o tytuł "Mistrza Matematyki" dla uczniów klas I-III. Był to etap szkolny, w którym udział wzięło 16 uczniów. W matematycznych zmaganiach tytuł wywalczyli:
Zwycięzcom gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" organizowanym przez KRUS. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstw rolnych oraz popularyzowanie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom.
Miło nam poinformować, że praca ucznia klasy I Mikołaja Plesińskiego została wyróżniona.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
14 czerwca uczniowie klas II - VI pojechali na wycieczkę edukacyjną do Nowego Sącza.
Zwiedzanie zaczęli od Baszty w Czchowie, następnie udali się do Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to piękne muzeum na świeżym powietrzu, gdzie można godzinami wędrować wśród domów, warsztatów i kościołów. Uczniowie na własne oczy zobaczyli jak wiele różnych grup narodowościowych i etnicznych tutaj mieszkało. Idąc alejkami zwiedzili między innymi stare zabudowania gospodarcze, kurną chatę, stary dwór, kościół rzymsko-katolicki, cerkiew grekokatolicką. Zapoznali się z kulturą i życiem Lachów Sądeckich, Pogórzan, Górali Sądeckich, Łemków, Cyganów, Niemców i Żydów. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła szkoła sprzed II wojny światowej. Zobaczyły wystrój dawnych klas, dyscyplinę, fartuszki szkolne i wysłuchały ciekawych opowieści przewodników.
W Miasteczku Galicyjskim, które jest rekonstrukcją zabudowy małomiasteczkowej dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku, oglądnęli repliki domów mieszczańskich, ratusza, karczmy i remizy strażackiej . Uwagę uczniów przykuła głównie stara apteka, zakład fotograficzny, krawiecki, fryzjerski i poczta.
Była to interesująca lekcja historii.
Ostatnią atrakcją była przeprawa promem przez Dunajec i zwiedzenie kościoła w Tropiu.
Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów po godzinie 18.
Z okazji Święta Mamy i Taty dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny oraz upominki. Wierszami, piosenkami, tańcem i życzeniami dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość,która zostaje jak światło na całe życie. Występom towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera.
Dziękujemy Rodzicom, Dyrekcji oraz Wójtowi Gminy Dębno, Panu Wiesławowi Kozłowskiemu za przybycie na uroczystość, życzliwość i ciepłe słowa.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w Konkursie "Kangur Matematyczny" 2022.
kategoria ŻACZEK - Wojciech Przeklasa
kategoria MALUCH - Nikodem Bober
kategoria BENIAMIN - Karol Kubala
Gratulujemy!!!
Życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!
W dniu 7 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej ENGLISH SONG 2022, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach i wyśpiewali dla nas:
W kategorii klas I-III
II miejsce: Nikodem Bober
Wyróżnienie: Wiktoria Urjasz
W kategorii klas IV-VI
I miejsce: Nikola Podstawska
III miejsce: Aleksandra Pluszewska
Poprzez udział w konkursie uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe, pokonać tremę podczas występu przed publicznością oraz spełnić swoje ambicje i marzenia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się mnóstwo słodyczy.
W naszej szkole Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego spotkania na sali gimnastycznej, podczas którego pani dyrektor Beata Urbaszewska, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.
Uczniowie z poszczególnych klas i dzieci z oddziału przedszkolnego mieli możliwość zaprezentowania się w różnych konkurencjach sportowych: kręcenie kołem hula-hop, przeciąganie liny, bieg w worku, tor przeszkód, strzał piłką do bramki w pudełka, w których znajdowały się niespodzianki, wyścigi na jeździkach. Rozegrano mecze piłki nożnej, koszykówki. Zorganizowano plastyczny konkurs profilaktyczny „Ruch to zdrowie”. Wiele radości sprawiła dzieciom fotobudka, gdyż mogły wcielić się w różne postacie. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.
W trakcie imprezy wszystkim milusińskim wręczono słodkie upominki, które ufundowała Rada Rodziców oraz rodzice z poszczególnych klas. Nagrody ufundował UKS "Olimpia". Przygotowane atrakcje, zapewniły uczestnikom udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
Powered by aSc EduPage