• RAZEM W ŚWIĘTA

• Nasi uczniowie  przygotowali dekoracje świąteczne dla podopiecznych Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzesku. W akcji wzięło udział 30 uczniów.

Dnia 16 grudnia br. dwie uczennice z klasy 5 pod opieką pani Barbary Jeleń złożyły życzenia i przekazały stroiki pacjentom, sprawiając im ogromną radość. Każdy z nich poczuł, że nie jest sam  i jest ktoś, kto o nich pamięta.

Personel PP ZOL, pacjenci, dyrekcja, nauczyciele   bardzo dziękują wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

• "Balladyna" w Teatrze Stu w Krakowie

• W środowy wieczór 7 grudnia uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami zorganizowali wycieczkę do Krakowa. Mieli okazję  uczestniczyć w spektaklu  Balladyna w Krakowskim Teatrze Scena STU. Sztuka w reżyserii Krzysztofa Pluskoty jest interpretacją wybitnego dzieła Juliusza Słowackiego, dramatu bardzo dobrze znanego wszystkim uczniom. Romantyczny twórca, zainspirowany tradycją ludową, przedstawił w nim historię bezwzględnej walki o władzę, w której świat ludzki przegrywa ze światem nadprzyrodzonym. Trzeba przyznać, że mimo poważnej tematyki scena była nieprzerwanie wypełniona dźwiękiem i ruchem zwieńczonym znakomitą grą świateł. Reżyser, Krzysztof Pluskota, odgrywający również rolę Grabca, wprowadził także element humorystyczny, przełamując nieco mroczną scenerię sztuki. Adaptacja ta nadaje tak szeroko znanemu dziełu zupełnie nowej głębi. Mimo iż widz zna zakończenie, sztuka wciąż zaskakuje, a w niektórych momentach szokuje. Należy przyznać, że ten mający już prawie dwieście lat dramat jest ciągle żywy i aktualny.

Duże wrażenie wywołały także iluminacje świąteczne, które zdobią miasto. Na ulicach Krakowa można oglądać przepiękne girlandy, bombki, kolorowe zamki, czy też rozświetlone zwierzęta. Wieczorne spacery w tym czasie nabrały zupełnie nowego znaczenia, ponieważ można się rozkoszować widokiem miasta skąpanego w świątecznych światełkach. Największe dekoracje pojawiły się na Rynku Głównym, gdzie również stanęła 15-metrowa choinka.

• Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
            Wszystkie dzieci na niego czekają,
            Moc prezentów każdemu przyniesie,
            Każde dziecko z prezentów się cieszy.

Tak jak w słowach piosenki, 6 grudnia wszystkie dzieci z naszej szkoły czekały z niecierpliwością na Mikołaja. Po wielu trudach podróży i mimo niesprzyjających warunków (brak śniegu) zjawił się wyczekiwany przez najmłodszych uczniów i maluchów z oddziału przedszkolnego. Wierszami, piosenkami, tańcem każda grupa powitała miłego Gościa. Mikołaj w towarzystwie elfów, obdarował naszych milusińskich prezentami i słodkościami. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać… Ale Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok.

Był to dzień pełen wrażeń. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

• WIZYTA GÓRNIKA

•     Z okazji obchodów Barbórki, do naszej szkoły przyjechał górnik z zawodu- Pan Marek Smaga, wieloletni pracownik kopalni soli w Bochni. Jego wizyta miała na celu przybliżyć uczniom ciężką, niebezpieczną ale bardzo ciekawą pracę w kopalni oraz wszystko co związane jest z górnictwem.

Pan Marek  w ciekawy sposób opowiadał uczniom o tym kim jest górnik, na czym polega jego praca oraz z czego składa się jego strój. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężka pracę.  Poznały znaczenie kolorów pióropuszy na czapce.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści górnika. W trakcie rozmowy zadawały dużo pytań. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość przymierzenia czapki górniczej- czako. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska, dotknąć i  powąchać przyniesione przez górnika surowce z kopalni soli w Bochni.

• Dzień Czystego Powietrza w szkole

• Oddychanie to podstawowa funkcja życiowa. Jak ważne jest czyste powietrze dla naszego zdrowia wiedzą wszyscy , dlatego  co roku 14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji klasa 7 wraz z panią Izabelą Wołek  zorganizowała Dzień Czystego Powietrza w naszej szkole.

Uczniowie wykonali kilka doświadczeń sprawdzających właściwości i skład powietrza, a następnie przedstawili prezentację o przyczynach i skutkach zanieczyszczeń powietrza.

Na zakończenie odbył się krótki quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat m.in. dziury ozonowej, smogu czy segregacji odpadów.

• MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA KRĘGLE

• Z okazji Mikołajek dnia 1 grudnia klasy I - III wybrały się do Brzeska na kręgielnię. Pobyt na kręgielni był wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas... Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy.

Było super!!!